ATON SAAB-96Х - нові сталеві котли

ATON Group випустили вдосконалену модель котла ATON SAAB-96 - двоступінчастий котел ATON SAAB-96X. Це стальний котел потужністю 96 кВт, що призначений для обігріву та гарячого водопостачання об'єктів площею близько 1000 м2. Його основна перевага - застосування двоступеневої схеми регулювання роботи котла з електро запаленням, низька капіталоємність при ККД не менше 92%. Ціна ж самого обладнання, в порівнянні з попередньою версією котла ATON SAAB-96, підвищилася лише на 9,5%, повідомляють в компанії.

ATON SAAB-96X спочатку спроектований за українськими нормами, тому він максимально зручний для вітчизняних проектів, безпечний під час монтажу та експлуатації.

Конструктивно нова модель піддалася значним технічним доопрацюванням. Так, в новому котлі один газовий клапан 810 Elettrosit з п'єзорозпалом замінений на два газових клапана VK 41 з електро розпалом виробництва HONEYWELL (Нідерланди). Ця двоступенева автоматика безпеки та управління робить роботу котла більше надійною, а його експлуатацію більш комфортною, економічною із-за ефективного спалювання газу. Це також забезпечує гнучку інтеграцію і різні схеми управління: котел може працювати автономно по постійній температурі подачі, так і під управлінням регулятора котла (по температурі приміщення або в погодозалежному режимі).

Так, в новій модифікації автоматика налаштована таким чином, що відразу після виникнення помилки в роботі котла, про це повідомляється на дисплеї обладнання (при використанні регулятора котла). Цікаво також і те, що якщо у старому ATON SAAB-96 після усунення помилки необхідно було вручну перезапускати обладнання, то в новій моделі це реалізовано автоматично: необхідно просто натиснути на спеціальну кнопку після запобігання блокування. У процесі використання старої моделі, за рахунок постійно працюючого пілотного пальника з п'єзорозпалом, можливі були незначні втрати в ефективності роботи. Цей недолік повністю усунутий завдяки тому, що в ATON SAAB-96X пілотний пальник з електророзпалом включається автоматично тільки в момент подачі газу на основну.

Ручний П'єзорозпалювання замінили на автоматичний електронний. Основним елементом системи контролю аварійності став датчик іонізації (замість термопари). Крім цього значного доопрацювання зазнали експлуатаційні можливості котла, які були неможливі в старому котлі. У конструкції нового котла також передбачено автоматичне включення насоса при кожному включенні пальника. Крім того, передбачена можливість підключення до димоходу завдяки уніфікованим елементам, що раніше також не було можливим, оскільки для цього доводилося використовувати оригінальний перехідною патрубок. Варто також підкреслити і посилення системи безпеки: тягостабілізатор розташований в задній частині котла, що повністю виключає потрапляння продуктів згоряння в приміщення.

У старій моделі неможливо було використовувати турбонасадку, оскільки димар був горизонтальним. У новій же ця можливість реалізована - димохід вертикальний, тому котел можна доукомплектувати елементом для примусового видалення димових газів.

Котел здатний довго витримувати значні навантаження при нагріванні й охолодженні, завдяки ще одному удосконалення - мінімізації кількості зварних швів, які проходять обов'язковий радіологічний контроль. ATON SAAB-96 забезпечує температуру подачі води до 95 0С і може працювати під тиском до 0,4 МПа.

Нова конструкція котла, дозволяє використовувати його в каскаді (при використанні котлів з регуляторами). Накопичувальна максимальна потужність каскаду з ATON SAAB-96X може досягати 500 кВт. Цей сталевий котел - вигідне рішення для реконструкції старих будівель, в яких гостро стоїть питання модернізації опалювальної системи. У своєму котлі розробники АТОN передбачили два важливих параметри: широкі проходи між газоходами і великий обсяг теплообмінника, що робить ATON SAAB-96X малочутливою до недоліків старих будівель: шламу з системи водопостачання. При цьому збережено компактність котла: розміри котла (д 1000 ? ш 700 ? в 1145 мм) дозволяють заносити його в стандартний сходовий проріз - немає потреби виготовляти спеціальні монтажні проходи. Невелика вага котла (270 кг нетто) дозволяє використовувати його в якості основного компонента дахових котелень.

Варто відзначити, що сталеві котли ATON SAAB-96 широко використовуються в Блочно-транспортабельні котельні (БТК) - мобільних опалювальних комплексах від ATON Group потужністю 192, 288, 384 і 480 кВт. БТК можуть бути розміщені на даху або на землі, а їх використання знижує за один опалювальний сезон витрати на опалення в 2-8 разів, у порівнянні з центральним опаленням. БТК широко застосовуються по всій Україні для опалення шкіл та об'єктів соціального значення. Свій вибір уже зробили понад 50 навчальних закладів з Хмельницької, Полтавської, Рівненської, Миколаївської, Харківської, Тернопільської та інших областей України.