Парапетні сталеві газові котли

Конструктивно парапетні газові котли є вдалим симбіозом підлогових сталевих котлів та газових конвекторів. Їх появу було викликано потребою ринку в компактному опалювальному приладі, який не потребує димоходу та має доступну ціну.

Підлоговий котел ATON Compact є компактним ефективним (нормативний ККД за нижчою теплотою згоряння 90%) та енергонезалежним теплогенератором для автономного опалення і гарячого водопостачання невеликих квартир/будинків. Призначені вони для роботи в системах опалення з природною циркуляцією теплоносія. Модельний ряд котлів - 7, 10, 12,5 і 16 кВт.

Конструктивно парапетний котел складається з наступних елементів:

 • газопальникового пристрою, який в свою чергу складається з газового клапана SIT 630 (Італія) та пальника POLIDORO (Італія);
 • сталевого теплообмінника;
 • герметичної камери згоряння;
 • декоративного сталевого корпусу, який виконує роль нагрівального приладу конвективного типу;
 • комплекту газоходу для забору повітря і відводу відпрацьованих газів.
Парапетні сталеві газові котлиПарапетні сталеві газові котли

Розглянемо тепер принцип роботи парапетного котла. За допомогою п'єзорозпалу запалюється пілотний пальник, після цього подається газ на основний пальник, гарячі гази, проходячи по теплообміннику, нагрівають його стінки. Від стінок теплообмінника тепло передається теплоносію системи опалення - воді. Також нагрівається корпус котла, від якого нагрівається повітря приміщення, проходячи через отвори в декоративному кожусі. Таким чином, в приміщенні де встановлено парапетного котла не потрібен опалювальний прилад (радіатор), котел виконує його функцію.

Після того, як теплообмінник котла нагрівся до заданої температури (максимальна температура подачі 90 ºС), за допомогою датчика температури закривається газовий клапан. Пілотний пальник продовжує горіти. Після охолодження теплообмінника газовий клапан знову відкривається (за допомогою датчика температури) і спалахує основний пальник. Таким чином, задана температура підтримується автоматично, при цьому котел не залежить від зовнішніх джерел енергії. При зникненні газу в магістралі пілотний пальник тухне, при цьому газ перекривається на клапані за допомогою електрода контролю полум'я.

Повітря необхідне для згоряння палива подається по коаксіальному димоходу в герметичну камеру згоряння,відпрацьовані гази за рахунок природної конвекції видаляються через внутрішню трубу коаксіального димоходу назовні.

Парапетні сталеві газові котли

Таким чином, парапетний котел ATON Compact є абсолютно безпечним для споживача автономним енергонезалежним опалювальним приладом. Крім того, є модифікації парапетних котлів з вбудованим контуром ГВС (для приготування гарячої води), котел ATON Compact 16ЕВ видає споживачеві 6,7 літрів гарячої води на хвилину при Δ 35 ºС. Підключення контуру опалення можливе як з лівого боку котла, так і з правого, що помітно спрощує монтаж.

Високі споживчі якості парапетних котлів ATON Compact гідно оцінені споживачами не тільки в Україні, а й у Росії, куди здійснюється експорт даного обладнання.

Застосування парапетних котлів зумовлено наступними споживчими властивостями:

 • невисокою вартістю, котел (з мінімальною потужністю в модельному ряді - 7 кВт) ATON Compact 7Е коштує 2 444 грн., а котел (з максимальною потужністю в модельному ряді - 16 кВт) ATON Compact 16Е коштує 3133 грн.;
 • відсутністю димоходу, що актуально для багатоквартирних будинків;
 • компактними розмірами, що актуально для невеликих приміщень;
 • можливістю переналаштування для роботи на пропан-бутані;
 • можливістю роботи без електроенергії;
 • можливістю нагрівання не тільки контура опалення, а й приготування гарячої санітарної води.

Таким чином, основна сфера застосування парапетних котлів - це невеликі будинки і квартири. Особливо широке поширення парапетні котли отримали в невеликих селищах і містах, які були відключені від централізованого опалення.

Конструктивним недоліком сталевих парапетних котлів є залежність від сильного вітру, при швидкості вітру вище 15 м/с, котел працює нестабільно (його задуває). За шкалою Бофорта 15 м/с - це 7 балів з можливих 12, вітер характеризується як «міцний», на суші - гойдаються стовбури дерев. Усувається цей недолік монтажем вітрозахисного екрану перед коаксіальним димарем котла.