Газовий конвектор ATON Vektor – ефективне та доступне опалення

Газові конвектори розрізняють за такими ознаками:

· По категоріях (характеристикам газів та тисків, для яких вони призначені):

 • на магістральному газі (метан) з робочим діапазоном тиску 13-20 мБар
 • на балонному зрідженому газі (пропан, пропан-бутан) з робочим діапазоном тиску 30-45 мБар

· За типами (відповідно до способу відводу продуктів згорання та подачі повітря для горіння):

 • димохідні (надходження повітря в камеру згорання та видалення димових газів відбуваються за рахунок природної тяги, при цьому повітря необхідне для згоряння надходить з приміщення)
 • парапетні (установка коаксіальної системи повітрозабору та димовидалення через стіну приміщення на рівні встановлення опалювального приладу)

· За принципом дії (природна або примусова конвекція):

 • нагрівання повітря в приміщенні за рахунок природної конвекції
 • нагрівання повітря в приміщенні з примусовою конвекцією (за допомогою вентилятора)

· За матеріалом теплообмінника:

 • чавун
 • сталь

На сьогоднішній день найбільшого поширення набули парапетні сталеві конвектори з природною конвекцією, призначені для роботи на метані з можливістю переналаштування на скраплений газ. В Україні встановлення конвекторів регламентує ДБН В.2.5-20-2001 ГАЗОПОСТАЧАННЯ.

Сучасний конвектор ATON Vektor - це високоефективний і економний прилад для автономного опалення. Принцип роботи простий - у герметичній камері відбувається згорання газу. Завдяки сталевому емальованому теплообміннику повітря в приміщенні нагрівається швидко і без втрат тепла. Забір повітря та викид продуктів згорання проводиться через спеціальний коаксіальний (труба в трубі) повітрозабірник, виведений на вулицю. Надійна автоматика італійської компанії SIT забезпечує високий рівень безпеки та зручності користування приладом. Що важливо, конвектор ATON Vektor - це система опалення повного циклу, він не вимагає ніяких додаткових компонентів. Виготовлення конвекторів відбувається на тому ж сучасному технологічному устаткуванні, що й підлогові газові котли ATON Atmo.

Розглянемо докладно принцип роботи конвектора. Конструктивно конвектор складається з:

 • Газопальникового пристрою, що в свою чергу складається з газового клапана SIT 630 (Італія) та пальника Polidoro (Італія)
 • Сталевий емальований двокамерний теплообмінник (із збільшеною площею поверхні та відповідно більшою тепловіддачею)
 • Декоративний сталевий корпус, що виконує роль нагрівального приладу конвективного типу (забезпечує циркуляцію повітря)
 • Комплект газоходу для забору повітря і відводу газів, що відходять

Газовий конвектор ATON Vektor – ефективне та доступне опаленняГазовий конвектор ATON Vektor – ефективне та доступне опалення

 

Розглянемо тепер принцип роботи конвектора. За допомогою п'єзорозпалу запалюється пілотний пальник, після цього подається газ на основний пальник, гарячі гази, проходячи по теплообміннику, нагрівають його стінки. Від нагрітих стінок теплообмінника нагрівається повітря приміщення, проходячи через отвори в декоративному корпусі конвектора. Після того, як теплообмінник нагрівся до заданої температури (діапазон регулювання 13 ºС - 38 ºС повітря приміщення встановлення), за допомогою датчика температури закривається газовий клапан. Пілотний пальник продовжує горіти. Після охолодження теплообмінника газовий клапан знову відкривається (за допомогою датчика температури) і спалахує основний пальник. Таким чином, задана температура підтримується автоматично, при цьому конвектор не залежить від зовнішніх джерел енергії. При зникненні газу в магістралі пілотний пальник тухне, при цьому газ перекривається на клапані за допомогою електрода контролю полум'я.

Газовий конвектор ATON Vektor – ефективне та доступне опалення

Таким чином, конвектор ATON Vektor є абсолютно безпечним автономним енергонезалежним опалювальним приладом. Тривалий термін служби теплообмінника забезпечується шаром емалі, який захищає теплообмінник від вигорання.

Високі споживчі якості конвекторів ATON Vektor гідно оцінені споживачами не тільки в Україні, а й у Росії та Угорщині, куди експортується значна частина виробленої продукції.

Застосування газових конвекторів обумовлене наступними споживчими властивостями:

 • Невисокою вартістю, конвектор (з мінімальною потужністю в модельному ряді - 2,2 кВт) ATON Vektor 2,2 коштує 1362 грн, а конвектор (з максимальною потужністю в модельному ряді - 5 кВт) ATON Vektor 5 коштує 1512 грн
 • Відсутністю теплоносія (води, яка може замерзнфути) та системи опалення (труб, радіаторів, фітингів та ін.), так як конвектор є опалювальним приладом прямої дії, теплота від згоряння газу безпосередньо нагріває теплообмінник конвектора, а від теплообмінника нагрівається повітря приміщення
 • Максимальна теплова потужність в модельному ряді до 5 кВт
 • Можливість переналаштування для роботи на пропан-бутані
 • Можливість підтримувати мінімальну температуру повітря в нежилих приміщеннях з можливістю швидкого прогрівання приміщення в якому встановлено прилад (протягом години)

Таким чином, сфера застосування конвекторів - це:

· Приміщення непостійного проживання, такі як:

 • Заміські будинки, дачі, готелі, бази відпочинку і т. п. При відсутності господарської діяльності в окремих приміщеннях конвектори можуть бути вимкнені, або в автоматичному режимі підтримувати необхідну мінімальну температуру
 • Допоміжні і технічні приміщення та присадибні споруди, лазні, гаражі, майстерні, оранжереї та ін.
 • Невеликі квартири в багатоквартирних будинках

· При переналаштуванні конвектора на скраплений газ:

 • Дачні та садові будинки в не газифікованих районах
 • Малі торгові точки, сервісні підприємства, розташовані біля автомобільних магістралей та ін.
 • вахтові побутові вагончики

Здавалося б, у газових конвекторів є тільки одні переваги. Виникає закономірне питання - чому тоді вони не витіснили інші теплогенератори?

Відповідь проста - разом з перевагами у конвекторів присутні і недоліки:

 • За нормами підведення газу до конвектору здійснюється по зовнішній стіні будинку, якщо конвекторів один / два (в маленькому будинку), то виглядає нормально, великий будинок обплутаний мережею газопроводів виглядає неестетично.
 • Вартість. Необхідно встановлювати конвектор під кожне вікно. Якщо (в маленькому будиночку) один / два конвектора (кімната та кухня) за вартістю однозначно дешевше традиційної водяної системи опалення, то в будинку з кількістю конвекторів більше чотирьох / п'яти, традиційна система виграє у вартості.
 • Вітер. При швидкості вітру вище 15 м / с, конвектор працює нестабільно (його задуває). За шкалою Бофорта 15 м / с - це 7 балів з можливих 12, вітер характеризується як «міцний», на суші - гойдаються стовбури дерев.
 • Максимальна товщина стіни - 600 мм, мінімальна - 200 мм, якщо стіна більше або менше - нестабільна робота апарату.

Таким чином, газові парапетні конвектори впевнено займають свою нішу - бюджетне опалення невеликих об'єктів.